O clădire nefolosită din patrimoniul Timișoarei ar urma să fie transformată într-un centru de sănătate mintală și prevenirea adicțiilor, destinat copiilor, adolescenților și adulților. Imobilul, aflat pe strada Independenței nr. 18, este o fostă grădiniță și ar urma să fie dat în administrarea Spitalului de Copii „Louis Țurcanu”. Clădirea face parte dintr-un ansamblu mai larg […]