Просмотр новости

Найдите то, что Вас интересует

La Timișoara, o clădire abandonată devine centru pentru sănătate mintală și adicții

Дата публикации: 27-06-2026 11:00:43

O clădire nefolosită din patrimoniul Timișoarei ar urma să fie transformată într-un centru de sănătate mintală și prevenirea adicțiilor, destinat copiilor, adolescenților și adulților. Imobilul, aflat pe strada Independenței nr. 18, este o fostă grădiniță și ar urma să fie dat în administrarea Spitalului de Copii „Louis Țurcanu”. Clădirea face parte dintr-un ansamblu mai larg […]

Схожие новости

#Наименование новостиТональностьИнформативностьДата публикации
1Șanse noi pentru investiții la spitalul din Oțelu Roșu: consolidare seismică și aparatură medicală modernă5727-06-2026
2Centre noi de colectare a deșeurilor, funcționale la Reșița din 1 iulie0528-06-2026
3Două sate din comuna Bucoșnița se schimbă printr-o investiție de șase milioane de lei0527-06-2026
4Festivalul Inimilor revine la Timișoara cu invitați din 13 țări. Programul complet7828-06-2026
5CODRU, festivalul care protejează natura prin muzică, educație și acțiuni de mediu, vine la Ziua Timișoarei cu activități pentru copii și experiențe în aer liber7727-06-2026
6Tur cu bicicleta printre poveștile Banatului. Un nou velotur ajunge la Lenauheim2627-06-2026
7TIMIȘ. Fetiță de 10 ani moartă, alta rănită după ce au fost lovite de o mașină-10828-06-2026
8Serele Uzinale din Reșița se trezesc la viață. Începe recrutarea de voluntari!5727-06-2026
9La Constantin Daicoviciu, gazul natural aduce condiții de confort ca la oraș5728-06-2026
10Cod roșu de caniculă: restricții pe drumurile din Caraș-Severin și Timiș0528-06-2026

Классификация: . Схожих патентов: 0. Схожих новостей: 10. Тональность: 5. Информативность: 7. Источник: expressdebanat.ro.